Rekordszámú nevezőt vonzott a Békés Megyei Tollaslabda Diákolimpia döntő

Egyre több gyermek tollaslabdázik Békés megyében, amelynek fő bázisát meghatározó módon Békéscsaba sportközössége adja. Ennek ékes bizonyítékát jelentette február második hétvégéjének szombatján, a megyeszékhelyen megrendezett 2019. évi Békés Megyei Tollaslabda Diákolimpia döntő, amely rekordszámú nevezés mellett zajlott a Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Iskola tornatermében.

A négy évvel ezelőtti, csekélyebb részvételi kedvhez képest idén immár 81 nevező jelezte indulási szándékát a  Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Tollaslabda Szövetség által közösen kiírt sporteseményre, ahol végül 67 diák jelent meg Békéscsaba, Gyula és Csanádapáca iskoláit képviselve.

A József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület és a Körös Tollaslabda Sportegyesület által közösen rendezett sporteseményen 6 korcsoportban (8-16 éves korig), fiú és lány kategóriákban összesen több mint 120 egyéni mérkőzést játszottak le a gyermekek reggel 9 órától délután 14 óráig először csoportkörös, majd az elődöntők után a döntőkkel záródó lebonyolítási rendszerben hat pályára beosztva.

A tét nem volt kevesebb, mint Békés megye bajnokának korcsoportonkénti eldöntése, illetve az első négy helyezettek számára a területi döntőbe való továbbjutás abszolválása. Ennek tükrében sokszor rendkívül parázs csaták zajlottak a hálók mögött, sok izgalmas, látványos labdamenetet adva a főként családtagokból, sportbarátokból álló szurkolók számára is.

A múlt év évgén megalakult, a térség tollaslabda életét magasabb szinten felkarolni kívánó Körös Tollaslabda Sportegyesület jövőbeni tervei között szerepel, hogy a tollaslabda Diákolimpia jubileumi 5. békéscsabai évadában már a területi döntő is itt kerüljön megrendezésre, ami által Békés-, Csongrád- és Jász-Nagykun-Szolnok megyék legügyesebb utánpótlás korú játékosainak bemutatkozása újabb fejezett nyithatna megyénk tollaslabda életében.
/Képek: Smucz Panna, Baranyai János/

*Köszönjük az aktív részvétel a rendezvény lebonyolításában közreműködő tagjainknak!

*A rendezvény kiemelt támogatója volt: a Szarvasi Mozzarella

Eredmények:

I. kcs. lány:

1. Balog Kisó
2. Juhász Anna
3. Tóth Izabella
4. Tóth Zóra Léna
5. Oroján Csilla
6. Elekes Jázmin

I. kcs. fiú:

1. Albert László Márk
2. Kis Kevin

II. kcs. lány:

1. Kovács Hédi
2. Hulik Roxy
3. Pintér Petra
4. Petrovszki Sára
5. Molnár Kamilla Edit

II. kcs. fiú:

1. Tószögi György
2. Giricz Levente
3. Mladonyiczki Botond
4. Gombos Barnabás Gergely
5. Lázár Álmos
6. Hegyesi Zoltán
7. Mihálik Ádám
8. Bogár Marcell

III. kcs. lány:

1. Zöld Petra
2. Zsurzsa Lilla
3. Brandt Petra
4. Mladonyiczki Boglárka
5. Ilyés Luca
6. Kurta Alma Ilona
7. Stégermájer Szabina
8. Gombos Nóra

III. kcs. fiú:

1. Galbács Mihály
2. Kozma Balázs
3. Csikós-Nagy Noel
4. Boda Zsombor

IV. kcs. lány:

1. Kozma Orsolya Ildikó
2.  Hankó Petra
3.  Bujdosó Borbála Róza
4.  Bokros Dorottya Viviána
5. Pázsik Anna
6. Kovács Hanna
7. László Lili
8. Horváth Dorina
9-10. Kremzer Amira Vanessza, Látkóczki Lilla

IV. kcs. fiú:

1. Mihály Levente István
2. Tószögi Olivér György
3. Varga Olivér
4. Surin Patrik
5. Kincses Ádám
6. Nagy József Benedek
7. Bartos Csaba
8. Almási Artúr
9-10. Drozdik Márk, Bácskay Barnabás

V. kcs. fiú:

1. Bonyhádi Péter
2. Gulyás Péter Barnabás

VI. kcs. fiú:

1. Ottlakán Áron

 

 

badminton.hu